USG położnicze, USG 3D/4D

Badanie USG jest badaniem nieinwazyjnym oraz bezpiecznym dla płodu. Wykonywane w trakcie ciąży pozwala na ocenę dobrostanu oraz prawidłowego rozwoju ciąży. USG położnicze służy również do oceny anatomii płodu m.in. budowy kończyn, mózgowia, twarzy czy nerek. Przyszli rodzice mogą dzięki niemu poznać płeć swojego dziecka jeszcze przed narodzinami. Większość badań wykonywana jest w projekcji 2D, możliwa jest również obserwacja płodu w obrazie trójwymiarowym. USG 3D pozwala na trójwymiarową rekonstrukcję obrazu płodu w czasie rzeczywistym, dzięki tej funkcji wraz z przyszłym tatą będziecie mogli zobaczyć twarz i sylwetkę dziecka. Obserwację pierwszego uśmiechu czy ruchu dziecka, będzie możliwa dzięki technologii 4D. Istnieje możliwość zapisania zdjęć lub filmu wykonanego podczas badania na płytę lub pendriva.

Drogie Pacjentki , w obliczu aktualnego zagrożenia epidemiologicznego, wprowadziłem dodatkowe środki bezpieczeństwa: wyposażyłem recepcję, pomieszczenia socjalne i łazienki dla Pacjentek i personelu w certyfikowane dezynfekujące płyny antybakteryjne. Rozszerzyłem również procedury dezynfekcji powierzchni i wyposażenia gabinetów oraz te dotyczące strojów ochronnych personelu.

Wprowadziłem także poniższe zasady, proszę wszystkie Panie o ich przestrzeganie:

  • Podczas telefonicznego umawiania wizyty proszę o informacje, które upewnią mnie , że Pacjentka nie miała w ostatnim czasie kontaktu z osobami znajdującymi się pod nadzorem sanitarnym bądź zdradzającymi objawy charakterystyczne dla zakażenia koronawirusem: jak gorączka, kaszel, duszność, ogólne osłabienie, bóle mięśni.
  • Na umówioną wizytę należy przychodzić bez osób towarzyszących i dokładnie o wyznaczonej porze – dzięki temu w poczekalni będzie przebywała tylko jedna Pacjentka . Wizyty umawiane są z zachowaniem odstępów czasowych ułatwiających przeprowadzenie dezynfekcji wszystkich powierzchni w gabinecie zabiegowym oraz pomieszczeniach ogólnodostępnych.
  • Po wejściu do gabinetu należy dokładnie zdezynfekować ręce środkiem dostępnym w recepcji, a następnie umyć je w łazience. W trakcie dezynfekcji rąk oraz przy recepcji należy pozostać we własnej maseczce.
  • Przed wizytą prosimy o podpisanie specjalnej zgody na badanie, zgodnej z wymaganiami obowiązującymi w sytuacji zagrożenia epidemiologicznego.
  • Wspomniane wyżej procedury mogą powodować, że wizyta w gabinecie trwać będzie dłużej niż zwykle, w związku z tym proszę o zarezerwowanie na nią więcej czasu.

Dziękuję !