Stosowanie antykoncepcji

Od czasu wynalezienia pierwszej tabletki antykoncepcyjnej minęło dużo czasu. Przez ten okres najczęściej stosowany środek antykoncepcyjny przeszedł wiele modyfikacji, nastąpiło zwiększenie skuteczności oraz bezpieczeństwa stosowanych środków. Pojawiło się wiele alternatywnych metod antykoncepcji, które umożliwiają indywidualne dobranie preparatu do każdej pacjentki. Nowoczesne środki antykoncepcyjne nie dają ograniczeń, to Ty w porozumieniu ze swoim lekarzem wybierasz najlepszy dla Ciebie środek antykoncepcyjny. W dzisiejszych czasach do dyspozycji mamy wiele możliwości, wyboru można dokonywać m.in. pomiędzy tabletkami antykoncepcyjnymi, krążkami dopochwowymi, wkładkami wewnątrzmacicznymi czy implantami podskórnymi.

Umów się na wizytę, a pomogę Ci dobrać bezpieczny i skuteczny środek antykoncepcyjny. Idealnie dopasowany do twoich potrzeb.

Drogie Pacjentki , w obliczu aktualnego zagrożenia epidemiologicznego, wprowadziłem dodatkowe środki bezpieczeństwa: wyposażyłem recepcję, pomieszczenia socjalne i łazienki dla Pacjentek i personelu w certyfikowane dezynfekujące płyny antybakteryjne. Rozszerzyłem również procedury dezynfekcji powierzchni i wyposażenia gabinetów oraz te dotyczące strojów ochronnych personelu.

Wprowadziłem także poniższe zasady, proszę wszystkie Panie o ich przestrzeganie:

  • Podczas telefonicznego umawiania wizyty proszę o informacje, które upewnią mnie , że Pacjentka nie miała w ostatnim czasie kontaktu z osobami znajdującymi się pod nadzorem sanitarnym bądź zdradzającymi objawy charakterystyczne dla zakażenia koronawirusem: jak gorączka, kaszel, duszność, ogólne osłabienie, bóle mięśni.
  • Na umówioną wizytę należy przychodzić bez osób towarzyszących i dokładnie o wyznaczonej porze – dzięki temu w poczekalni będzie przebywała tylko jedna Pacjentka . Wizyty umawiane są z zachowaniem odstępów czasowych ułatwiających przeprowadzenie dezynfekcji wszystkich powierzchni w gabinecie zabiegowym oraz pomieszczeniach ogólnodostępnych.
  • Po wejściu do gabinetu należy dokładnie zdezynfekować ręce środkiem dostępnym w recepcji, a następnie umyć je w łazience. W trakcie dezynfekcji rąk oraz przy recepcji należy pozostać we własnej maseczce.
  • Przed wizytą prosimy o podpisanie specjalnej zgody na badanie, zgodnej z wymaganiami obowiązującymi w sytuacji zagrożenia epidemiologicznego.
  • Wspomniane wyżej procedury mogą powodować, że wizyta w gabinecie trwać będzie dłużej niż zwykle, w związku z tym proszę o zarezerwowanie na nią więcej czasu.

Dziękuję !